Vima Zanta

Odmiana Vima Zanta

Odmiana holenderska z Vissers Aardbeiplanten America; krzyżówka Elsanta x Korony, wzrost rośliny równomierny, dość duży, charakterystyczne dla tej odmiany jest złożony liść.
Pora dojrzewania Średnio wczesna
Owoce Deserowa, smak dobry, średniej wielkości, szeroko stożkowate ze ściętym stożkiem, dość regularne w kształcie. Barwa skórki jasno czerwona, z lekkim połyskiem. Miąższ barwy bladoróżowej i jasnoczerwonej. Owoce są jędrne, soczyste i aromatyczne, dość dobrze znoszą transport. Zbiór w tym samym czasie co Elsanta
Choroby Mało podatna na grzyby powodujące plamistość liści, mączniaka prawdziwego truskawki, szarą pleśń, charakteryzuje się wysoką odpornością na wertycyliozę, łatwa w zbiorze. Nie wymarza.
Plenność Średnia
Uwagi Również do uprawy przyspieszonej
Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:

Jedna myśl nt. „Vima Zanta

  1. Krzysztof

    Vima Zanta jest jedną z najsmaczniejszych odmian truskawki. Nie ustępuje Polce gdyż nawet w mokre lata zachowuje właściwe proporcje pomiędzy przyrostem masy (chłonieniem wody?!) a cukrami. Jest jednak trudna w uprawie-niewłaściwie prowadzona bardzo szybko (!!!!) drobnieje do poziomu tzw. „Murzynki” lub „Ananasówki. Elwira owocuje równolegle do niej, jest szalenie barwna i wizualnie atrakcyjna lecz ani w połowie nie dorównuje smakowi V.Zanty wpływa jednak najlepiej obok camarosy na krzyżowe zapylenie V.Zanty. Brakuje mi tu polskich najświeższych nowości. Poza tym stworzyliście Państwo jedną z najciekawszych kolekcji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *