Wspieranie gospodarstw niskotowarowych

Dotychczas, spośród ponad 104 tys. rolników, którzy otrzymali trzecią ratę pomocy na „Wspieranie gospodarstw niskotowarowych” finansowane środkami PROW 2004 – 2006, oświadczenia o zrealizowaniu przedsięwzięć założonych w planie rozwoju gospodarstwa złożyło ponad 80 tys. rolników.

Ponad 11 tys. beneficjentów została już naliczona czwarta rata płatności oraz wysłane informacje o kontynuowaniu płatności w 4 i 5 roku. Dla pozostałych rolników, którzy złożyli oświadczenia o zrealizowaniu przedsięwzięć założonych w planie rozwoju gospodarstwa, proces naliczania czwartej raty płatności zostanie zakończony w najbliższym czasie.

ARiMR uprzejmie przypomina rolnikom korzystającym z pomocy finansowej w ramach działania „Wspieranie gospodarstw niskotowarowych”, że powinni w ciągu 6 miesięcy i siedmiu dni od otrzymania trzeciej raty płatności złożyć w biurze powiatowym „Oświadczenie o zrealizowaniu przedsięwzięć” przewidzianych w planie rozwoju gospodarstwa niskotowarowego. Dostarczenie takiego oświadczenia jest warunkiem wypłacenia rolnikom czwartej i piątej raty wsparcia finansowego.

Zachęcamy wszystkich, którzy otrzymali już trzecią ratę wsparcia do jak najszybszego składania „Oświadczeń”, co zapewni sprawną ich weryfikację i terminową wypłatę kolejnych rat płatności dla gospodarstwa niskotowarowego.

Pomoc finansowa na „Wspieranie gospodarstw niskotowarowych” skierowana jest do gospodarstw rolnych o stosunkowo niewielkim potencjale ekonomicznym. Uzyskane pieniądze rolnik może wykorzystać na przedsięwzięcia dotyczące produkcji rolniczej lub pozarolniczej działalności gospodarczej. Pomoc finansowa przeznaczona na jedno gospodarstwo stanowi równowartość 1250 euro (przeliczana według określonego kursu) i wypłacana jest co roku przez kolejnych pięć lat. W 2009 roku wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych wynosi 5191,88 zł(słownie: pięć tysięcy sto dziewięćdziesiąt jeden złotych i osiemdziesiąt osiem groszy).

ARiMR

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono
 • Grono.net
 • Gwar
 • Poleć
 • Wykop
 • RSS
 • Drukuj

9 komentarzy do “Wspieranie gospodarstw niskotowarowych

 1. krysia

  tyle sie mowi o tych niskotowarowkach ale nikt nie umie powiedziec kiedy będąwypłacane 4 raty

 2. Grzegorz

  Mam pyta czy moze ktos wie czy agencja pieniazki wyplaca alfabatecznie czy kto jak zlozyl wnioski ?

 3. jan

  kto umie odpowiedziec no moje pytanie -„kiedy bedzie wyplacana 4 rata niskotowarowki”

 4. Irena

  Czy ktoś wie jak mają być naliczane warunki, które miało sie soełnić w 5 roku trwania programu. Bo ja nie mogę sie dowiedzieć ile świń mam sprzedać w ciągu roku. Każdy podaje inną liczbę.i co będzie w przypadku nie wywiazania sie z tego warunku, bo kto nie wywiazał sie z warunku po 3 racie , to nie ponosi zadnych konsekwencji.

 5. ewel

  ja decyzje juz dostalam.najwazniejsze jest by okazac jakis dowod zakupu,umowe.bo ja np.mialam napisane 3 lata temu we wniosku o niskotowarowke ze w do roku docelowego czyli w ciagu tych 5 lat powieksze stadfo o 5 sztuk.wiec przez te 3 lata powiekszylam o 3 szt.wiec to widac wystarczylo skoro dostane 4 i 5 rate.a 4 rata ma byc wyplacana tak jak rok temu.

 6. ewel

  tak jak pan tutaj pyt ile sprzedac swin?teraz to nie jest tak wazne.wazne by kupiona sprzedana i udokumentowana byla chociaz jakas czesc tego co pan podal we wniosku.a to co pan pisal we wniosku ze sprzeda pan np.1000 szt.to dopiero chodzi o rok docelowy czyli po 5 latach a teraz po trzech to moze byc np.700 szt.

 7. ewel

  po 5 latach nie beda sprawdzac bo im najbardziej chodzi o te 3 lata.wiadomo nie mozna sobie olac i powiedziec ze dostalem decyzje to juz nie musze sie starac.a najlepiej napisane mam pan w e wniosku jak pan skladal.i tam ma pan napisane na ile sztuk sie zoibowiazal.na tej zasadzie pan wogole dostal niskotiowarowke

Możliwość komentowania została wyłączona.